NA ANTENIE: DROGI PROSTE (2021)/KWIAT JABONI, JULIA PIETRUCHA

Superpuchar nie dla Stali

Publikacja: 25.09.2019 g.22:31  Aktualizacja: 25.09.2019 g.22:41 Dawid Cytrowski
Ostrów Wlkp.
Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski przegrali z Anwilem Włocławek w starciu o Superpuchar Polski.
BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski - BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski

Inaugurujące nowy sezon koszykarski spotkanie mistrza (Anwil) ze zdobywcą krajowego pucharu (BM Slam Stal) odbyło się w Kaliszu. I w zasadzie od początku nie układało się ono po myśli ostrowian. Już po pierwszej połowie musieli odrabiać 12-punktową stratę. I choć na początku czwartej kwarty "Stalówka" zbliżyła się do rywali na 9 oczek, to jednak włocławianie skutecznie odpowiedzieli i ostatecznie wygrali 95:66. 22 punkty zdobył dla Anwilu Chase Simon, a najskuteczniejszy po stronie Stali był zdobywca 12 punktów Przemysław Żołnierewicz.

Nowy sezon ligowy rozpocznie się już w najbliższy weekend. W niedzielę o 12:40 Stal zagra u siebie z Eneą Astorią Bydgoszcz.