NA ANTENIE: A QUESTION OF LUST/DEPECHE MODE

Świetny występ polskich koszykarek w Poznaniu

Publikacja: 12.07.2024 g.21:21  Aktualizacja: 13.07.2024 g.09:10 Dawid Cytrowski
Od mocnego uderzenia rozpoczęły polskie koszykarki towarzyski turniej w Poznaniu. W piątek w hali Politechniki Poznańskiej biało - czerwone pokonały uczestnika igrzysk olimpijskich Portoryko 74:55. Dla Polek był to pierwszy mecz w stolicy Wielkopolski od 25 lat.
polska portoryko koszykówka - Leon Bielewicz

11 punktów zdobyła najskuteczniejsza w polskim zespole, pochodząca z Gniezna Liliana Banaszak. Podopieczne Karola Kowalewskiego w drugiej i trzeciej kwarcie były zdecydowanie lepsze od faworytek z Ameryki Środkowej. Ich okazałe zwycięstwo w całym meczu jest zaskoczeniem

Jak wiadomo meczu nie wygrywa się, ani nie przegrywa w 10 minut, trzeba cztery kwarty grać. Ważne było to, żeby krok za krokiem wypełniać nasze zadania. Dziś było dużo kibiców, mam nadzieję, że jutro i w niedzielę też będzie wysoka frekwencja. Zarówno na boisku jak i na trybunach jest gorąco i dużo emocji

- powiedziała kapitan Agnieszka Skobel.

W innym piątkowym spotkaniu w Poznaniu Niemki wygrały z Portugalią 63:45. W sobotę o 18:30 Polki zagrają z Niemkami. Nasze koszykarki przygotowują się do jesiennych spotkań w eliminacjach do przyszłorocznego EuroBasketu.