NA ANTENIE: W środku dnia

Trzy bramki w sześć minut! Warta wygrywa z Radomiakiem

Publikacja: 20.02.2022 g.14:39  Aktualizacja: 20.02.2022 g.19:38 Wojciech Bernard
Nowy Tomyśl
Walczący o utrzymanie w ekstraklasie piłkarze Warty Poznań odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Zieloni wygrali w Grodzisku Wielkopolskim z Radomiakiem 3:1.
warta poznań - Jakub Kaczmarczyk - PAP

O sukcesie gospodarzy zdecydował efektowny początek drugiej połowy, gdy poznaniacy w ciągu sześciu minut zdobyli trzy bramki!

Po pierwszej odsłonie warciarze przegrywali 0:1. Gola dla zespołu z Radomia strzelił Dawid Abramowicz. Po przerwie Zieloni grali już jednak zdecydowanie lepiej i bardzo szybko z nawiązką odrobili straty. Między 47. a 53. minutą do siatki trafiali Jan Grzesik i dwukrotnie Miguel Luis. Po tych ciosach goście nie potrafili już skutecznie odpowiedzieć i Warta mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie odniesionego na własnym boisku.

Wygrana pozwoliła też poznaniakom odrobinę oddalić się od strefy spadkowej. Zieloni zajmują obecnie 13. pozycję w tabeli ekstraklasy.