NA ANTENIE: KLECZAC PRZED TOBA/CZESLAW NIEMEN, MAREK GASZYNSKI

W cieniu Lecha

Publikacja: 03.03.2019 g.21:54  Aktualizacja: 03.03.2019 g.22:00 Wojciech Bernard
Wielkopolska
W cieniu starcia piłkarzy Kolejorza z Arką swoje mecze rozgrywały w niedzielę inne wielkopolskie zespoły. Ze zwycięstwa mogli się jednak cieszyć tylko koszykarze pierwszoligowego Biofarmu Basket Poznań.
Biofarm Basket - Leon Bielewicz - Radio Poznań
/ Fot. Leon Bielewicz (Radio Poznań)

W wyjazdowym spotkaniu z SKK Siedlce podopieczni trenera Pawła Blechacza do przerwy przegrywali 47:52. W trzeciej kwarcie z nawiązką odrobili jednak straty, a w nerwowej końcówce meczu zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie pokonali rywali 90:83. Do zwycięstwa poznaniaków poprowadził Marcin Flieger, który zdobył aż 28 punktów.

Nie było niespodzianki w wyjazdowym starciu meczu koszykarek Enei AZS Poznań z akademiczkami z Lublina. Drużyna Wadima Czeczuro dość długo wprawdzie nie pozwalała ekipie gospodarzy na osiągnięcie większej przewagi, ale też nie potrafiła jej zniwelować. AZS przegrał 63:78.

W niedzielę z parkietu pokonane schodziły także pierwszoligowe siatkarki Enei Energetyka Poznań, które w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym play-off znów musiały uznać wyższość Jokera Świecie, tym razem ulegając mu 0:3 (19:25, 16:25, 23:25). W rywalizacji do trzech zwycięstw poznanianki przegrywają już 0:2. Kolejny mecz za tydzień w Świeciu.