Warta lepsza od Legii!

Publikacja: 21.04.2023 g.22:32  Aktualizacja: 22.04.2023 g.09:11 Wojciech Bernard
Kolejna miła niespodzianka w wykonaniu piłkarzy Warty Poznań.
mid-23421689 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

W spotkaniu 29. kolejki ekstraklasy Zieloni wygrali w Grodzisku Wlkp. z warszawską Legią 1:0! Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w 68. minucie Adam Zrelak.

Tym samym warciarze przerwali serię słabszych wyników z drużynami ze ścisłej czołówki tabeli. Ostatni raz komplet punktów w takim meczu wywalczyli ponad rok temu, co ciekawe - też z Legią, ale w Warszawie.

Kapitan Warty Jakub Kiełb przyznał po meczu, że jego zespół był przygotowany na trudne momenty.

Nie jest łatwo, gdy parę razy rywale przeganiają nas z jednej strony na drugą, wtedy trzeba nisko na nogach pracować, siły ubywają i wiedzieliśmy, że tak może być, bo Legia naprawdę ma niezłych zawodników, klasowych. Ale byliśmy na to gotowi, byliśmy dobrze zorganizowani, dobrze broniliśmy, wiedzieliśmy, że trzeba być cierpliwym i swoje szanse przyjdą

- mówi Jakub Kiełb.

Dzięki zwycięstwu Warta umocniła się na piątej pozycji w tabeli. Legia z kolei ma już tylko teoretyczne szanse dogonienia liderującego ekstraklasie Rakowa Częstochowa.