NA ANTENIE: Popołudniówka Radia Poznań

Powrót do ekstraklasy. Warta przegrywa z Lechią

Publikacja: 23.08.2020 g.18:38  Aktualizacja: 24.08.2020 g.10:00 Grzegorz Hałasik
Porażka poznańskiej Warty w pierwszym od ćwierćwiecza meczu w piłkarskiej ekstraklasie. W pierwszej kolejce Zieloni przegrali w Grodzisku z czwartą drużyną ubiegłego sezonu - Lechią Gdańsk 0:1.
Warta Poznań - Piotr Leśniowski/Warta Poznań

Przez znaczną część spotkania Warta miała przewagę, grała odważnie i płynnie, ale w 66 minucie do poznańskiej bramki trafił Łukasz Zwoliński. Gospodarze ponad 10 minut grali w osłabieniu, bowiem za dwie żółte kartki, obie za próbę wymuszenia rzutów karnych, z boiska musiał zejść Michał Jakóbowski. Mimo to Warta zdobyła się na szturm w końcówce, ale wyrównać nie zdołała.

Poznaniacy oddali więcej strzałów, mieli inicjatywę, stworzyli kilka ciekawych sytuacji, a czego zabrakło chociaż do remisu, tłumaczy trener Piotr Tworek.

Najprościej powiedzieć, że zabrakło wyrównującej bramki. Natomiast jeszcze nam brakuje dokładności, głównie w polu karnym i wokół "szesnastki". Podejmujemy tam też czasem złe decyzje, brakuje strzału. Kilka takich decyzji na boisku było w tym meczu złych.

W najbliższy piątek mecz w Lubinie z Zagłębiem. Od drugiej kolejki spotkania Zielonych będziemy transmitować na naszej miejskiej antenie - w MC Radiu.