NA ANTENIE: HEAT ABOVE (2021)/GRETA VAN FLEET

Warta remisuje z Pogonią! Od 11 minuty grała w osłabieniu

Publikacja: 01.08.2021 g.17:24  Aktualizacja: 01.08.2021 g.19:41 Wojciech Bernard
Piłkarze Warty Poznań zremisowali w Grodzisku Wlkp. z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu drugiej kolejki ekstraklasy.
Łukasz Trałka Warta Poznań - wartapoznan.pl

Zieloni przez większość spotkania grali osłabieni brakiem jednego zawodnika, a punkt uratowali w końcówce.

Goście objęli prowadzenie już w 12. minucie, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Kamil Drygas. Sędzia Damian Sylwestrzak podyktował "jedenastkę" po wideoweryfikacji, a na dodatek ukarał czerwoną kartką pomocnika Warty - Łukasza Trałkę.

Przez większość meczu wydawało się, że osłabieni poznaniacy nie są w stanie zagrozić rywalom. Ambitna postawa Warty przyniosła jednak efekt w 84. minucie, gdy gola na wagę remisu zdobył Robert Ivanov.

Mówi trener Zielonych Piotr Tworek:

Goście także kończyli mecz w "dziesiątkę". W doliczonym czasie z boiska wyrzucony został jeszcze piłkarz gości - Maciej Żurawski.