NA ANTENIE: Radioranek

Zieloni się nie zatrzymują. Warta zdobyła Kraków!

Publikacja: 17.04.2021 g.14:02  Aktualizacja: 19.04.2021 g.08:40 Dawid Cytrowski
W sobotę podopieczni Piotra Tworka pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0 i awansowali na 6. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.
trener warta poznań piotr tworek - Warta Poznań

Mecz przy Reymonta w Krakowie był bardzo wyrównany, choć w drugiej połowie nieznaczną przewagę osiągnęli poznaniacy. Swoich szans nie wykorzystał jednak Adam Zrelak. O wszystkim zadecydowało trafienie Mateusza Kuzimskiego. W 88 minucie rezerwowy w tym meczu napastnik Warty otrzymał prostopadłe podanie od Mateusza Czyżyckiego i płaskim strzałem przy słupku dał trzy punkty swojej drużynie.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Warta zapewniła już sobie utrzymanie w lidze, co było jej głównym celem. Co więcej, obecnie Zieloni są na 6. miejscu w tabeli i tracą zaledwie dwa punkty do miejsca, które może dać awans do europejskich pucharów.

Radości z tego faktu nie ukrywał po meczu trener poznaniaków Piotr Tworek.

Moi chłopcy zrobili dzisiaj niesamowitą rzecz. Jestem niezwykle dumny z moich piłkarzy i chylę czoła przed nimi. Od pierwszego meczu z Lechią Gdańsk do dziś i do ostatniego meczu w sezonie tak będą biegać, tak będą pracować, tak będą grać. Dziękuję Wam chłopcy. Cieszcie się tą chwilą, bo na Wiśle Kraków nie wygrywa się często!

To drugie w tym sezonie zwycięstwo Warty nad krakowską Wisłą. We wtorek Zieloni zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Rakowem Częstochowa.