NA ANTENIE: HEY JUDE (ORYGINAL)/THE BEATLES

Wygrana Lecha na start wiosny!

Publikacja: 10.02.2024 g.21:58  Aktualizacja: 11.02.2024 g.10:00 Dawid Cytrowski
Bez błysku, ale z trzema punktami. Piłkarze Lecha Poznań pokonali przy Bułgarskiej Zagłębie Lubin 2:0 w meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy i wrócili na trzecie miejsce w tabeli.
mid-24210612 - PAP/Jakub Kaczmarczyk

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla Kolejorza. Już w 3. minucie gospodarzy wyprowadził na prowadzenie Filip Szymczak. Później gra Lecha nie zachwycała, poznaniacy mieli problemy z szybkimi atakami graczy z Dolnego Śląska. Goście nie imponowali jednak skutecznością i nie potrafili doprowadzić do wyrównania. W 72. minucie wynik meczu ustalił Radosław Murawski, który popisał się strzałem z 18 metrów pod poprzeczkę.

Tak jak zapowiadaliśmy - pracowaliśmy ciężko z trenerem cztery tygodnie. Nie było to proste, bo zawsze jest nutka niepewności, czy to wszystko zadziała i zafunkcjonuje. Myślę, że i tak są jeszcze duże braki i duże zapasy, żeby dawać z siebie więcej. Ale zrobiliśmy ten pierwszym najważniejszy krok i pójdziemy teraz z pędem

- powiedział po meczu Murawski.

W drużynie Lecha zabrakło kilku ważnych zawodników. Kontuzjowani byli m.in Mikael Ishak, Miha Blazić czy Afonso Sousa, za kartki pauzował Kristoffer Velde, a ze zgrupowania reprezentacji Iranu nie wrócił jeszcze Ali Golizadeh.

W następnej serii gier Kolejorz zagra z wiceliderem ligi Jagiellonią Białystok.