NA ANTENIE: Mała czarna

Wysoka wygrana Lecha z drugoligowcem

Publikacja: 26.03.2021 g.15:32  Aktualizacja: 26.03.2021 g.16:12 Grzegorz Hałasik
Przerwa w ekstraklasie na mecze reprezentacji nie oznacza, że piłkarze Lecha próżnują. Kolejorz rozegrał dziś mecz sparingowy z drugoligowym KKS-em Kalisz i wygrał 4:0.
lech poznań kks kalisz -  Przemysław Szyszka/Lech Poznań

Jednego gola strzelił Aron Johannsson, a trzy bramki, w tym jedną z rzutu karnego, zdobył Michał Skóraś, który miał wyjechać na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski w Hiszpanii. W kraju zatrzymał go pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale kolejne badanie wykluczyło patogen w jego organizmie.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do powrotu do gry po długiej kontuzji Tymoteusza Klupsia, który popisał się dwoma asystami.

Po takiej przerwie, a raczej przerwach w grze, to bardzo cieszy i daje kopa. Wreszcie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nic mnie nie boli. Wcześniej, czy to "achilles", czy to kolano, zawsze coś bolało. Teraz mogę powiedzieć, że funkcjonuję bez bólu. Skupiam się więc na grze, żeby wrócić na Bułgarską, bo dawno tu nie grałem, chyba półtora roku. Trzeba na nowo stawiać tu pierwsze kroki. Fizycznie nie czuję się jeszcze idealnie, ale przez treningi i pewnie grę w rezerwach chcę dojść do formy

- mówi Klupś.

Do ligowej rywalizacji piłkarze Lecha wrócą w Wielką Sobotę, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Cracovią.