NA ANTENIE: Pół na pół

Zielona passa trwa

Publikacja: 17.08.2019 g.20:31  Aktualizacja: 18.08.2019 g.13:16 Dawid Cytrowski
Trzecie z rzędu zwycięstwo Warty Poznań w Fortuna 1. lidze! Tym razem Zieloni ograli Radomiaka Radom 2:0.
warta poznań mecz - FB: Warta Poznań

Wydarzeniem tygodnia w bodaj całej lidze było podpisanie kontratku z Wartą przez Łukasza Trałkę. Były kapitan Lecha Poznań spotkanie w Radomiu rozpoczął na ławce rezerwowych. Piotr Tworek dał mu zadebiutować zaraz po przerwie i to wtedy zaczęły się dziać dla Warty rzeczy najprzyjemniejsze. Już w 49. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Gracjan Jaroch. 21 - letni napastnik po raz kolejny udowodnił, że w tym sezonie jest w bardzo dobrej formie, a dzięki jego trafieniom Zieloni są objawieniem zaplecza Ekstraklasy. W 77. minucie drugiego gola strzelił Robert Janicki, ustalając tym samym wynik spotkania.

To już trzecia z rzędu wygrana Zielonych, dzięki czemu podopieczni trenera Piotra Tworka są w ścisłej czołówce 1. ligi. Co ciekawe na dwóch ostatnich miejscach w tabeli są drużyny, prowadzone przez byłych szkoleniowców poznańskiego Lecha. Ostatni jest Chrobry Głogów Ivana Djurdjevicia, a przedostatnia - Odra Opole Mariusza Rumaka.

Już w środę 21 sierpnia Warta zagra w Grodzisku Wielkopolskim z Podbeskidziem Bielsko - Biała.