Publikacja: 13.12.2015 g.21:40  Aktualizacja: 13.12.2015 g.23:09
Na poznańskich targach zakończyła się Cavaliada.
cavaliada2015
/ Fot.

Przez cztery dni spore rzesze kibiców oglądały pokazy i konkursy w wielu jeździeckich konkurencjach.

Najważniejsze zmagania odbyły się w skokach przez przeszkody. Niedzielny konkurs Grand Prix, zaliczany do Pucharu Świata wygrał Niemiec Christian Kukuk.

Najwyższa przeszkoda w tym konkursie wynosiła 165 cm. Do przerwy tylko czterech zawodników pokonało trudny parkur ustawiony przez gospodarza toru Andrea Colombo. Pula nagród wyniosła 120 tysięcy złotych. Był to konkurs zaliczany do rankingu FEI oraz CAVALIADA Tour.

Do rozgrywki zakwalifikowało się ośmiu zawodników, w tym dwóch Polaków. Ostatecznie w finałowej trójce, obok Niemca znalazł się jego rodak - Maximilian Schmidt na drugim miejscu, a trzecią pozycję zajęła Zuzana Zelnikova z Czech. Z reprezentantów Polski najlepiej spisała się Sandra Piwowarska-Bałuk, która zajęła czwarte miejsce.

Imprezie towarzyszyły targi jeździeckie. Tegoroczna Cavaliada zgromadziła 300 zawodników i ponad 600 koni.