NA ANTENIE: Serwis Informacyjny

Polskie hokeistki w półfinale

Publikacja: 09.02.2017 g.22:47  Aktualizacja: 10.02.2017 g.09:31 Grzegorz Hałasik
Reprezentacja Polski hokeistek na trawie awansowała do półfinału turnieju drugiej rundy Ligi Światowej w Walencji.
hokej na trawie kobiety Polska-Ghana - Dariusz Łapawa
/ Fot. Dariusz Łapawa

W ćwierćfinale Polki pokonały w czwartek reprezentację Turcji 2:1. Do przerwy gole nie padły, ale w drugiej połowie nasza drużyna wyszła na prowadzenie 2:0 po trafieniach Magdaleny Zagajewskiej i Natalii Wiśniewskiej. Honorową bramkę dla Turcji strzeliła Perihan Kucukkoc.

W sobotę o godz. 14.00 Polska zagra o finał z Ukrainą. W meczu grupowym tych drużyn było 3:2 dla "biało-czerwonych". Dwa najlepsze zespoły hiszpańskiego turnieju awansują do trzeciej rundy Ligi Światowej, gdzie będzie już można wywalczyć kwalifikację na mistrzostwa świata.