NA ANTENIE: Luz blues
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Czy burmistrz Krzyża Wlkp. zostanie odwołana? "Wybrano mnie na pięcioletnią kadencję"

Publikacja: 09.04.2026 g.17:25  Aktualizacja: 09.04.2026 g.20:43 Piotr Jaśkowiak
Piła
Burmistrz Krzyża Wielkopolskiego zabrała głos ws. wniosku o referendum nad jej odwołaniem.

Spis treści:

    W Popołudniowej rozmowie Radia Poznań Marta Kubiak przekonywała, że głosowanie będzie oznaczało dla gminy niepotrzebne koszty.

    Te 100 tysięcy złotych moglibyśmy przeznaczyć na zupełnie inne potrzeby gminy. Wybrano mnie w demokratycznych wyborach na pięcioletnią kadencję i uważam, że rozliczanie może nastąpić dopiero po pięciu latach.

    - mówiła Kubiak.

    Komisarz wyborczy sprawdza obecnie, czy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum jest wystarczająco wiele ważnych podpisów.

    Zwolennicy odwołania burmistrz zarzucają jej niewywiązanie się z obietnic wyborczych. Chodzi m.in. o unowocześnienie oczyszczalni ścieków. Marta Kubiak tłumaczy, że gmina musi najpierw wykupić teren, na którym się znajduje, a na to potrzeba czasu i pieniędzy.

    Wśród zarzutów wobec burmistrz Krzyża są także odejścia urzędników zatrudnionych przez gminę. Nieoficjalnie mówi się, że odkąd Marta Kubiak objęła stanowiska, z pracy zrezygnowała połowa zatrudnionych w urzędzie miasta. Burmistrz upatruje przyczyny we wrogiej atmosferze wytwarzanej przez jej przeciwników.

    https://radiopoznan.fm/n/DFkMmu
    KOMENTARZE 1
    VAR 30.04.2026 godz. 16:24
    nie pasuje do betonowej kliki - mentalność w Krzyżu Wielkopolskim jest tragiczna