NA ANTENIE: Luz blues
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Były prezydent Poznania wraca na salony. Jaką obejmie funkcję?

Publikacja: 15.04.2026 g.20:47  Aktualizacja: 16.04.2026 g.09:04 Adam Michalkiewicz
Poznań
Ryszard Grobelny został dziś wybrany dyrektorem biura w Związku Miast Polskich. Będzie odpowiadał za bieżącą pracę najstarszej i największej ogólnopolskiej organizacji samorządowej.
Ryszard Grobelny - Wojtek Wardejn - Radio Poznań
Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    Na stanowisku zastąpił Andrzeja Porawskego, który kierował biurem przez 35 lat i niedawno zdecydował o przejściu na emeryturę. 

    Ryszard Grobelny, który był prezydentem Poznania przez 16 lat (1998-2014), zna struktury Związku Miast Polskich. W latach 2003–2015 sam pełnił funkcję prezesa tej organizacji.

    O jego powołaniu zdecydował dziś zarząd Związku Miast Polskich, złożony z prezydentów i burmistrzów, któremu obecnie przewodniczy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Delegatem Poznania w Związku Miast Polskich jest przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz. 

    Ryszard Grobelny po przegranych w 2014 roku wyborach z Jackiem Jaśkowiakiem zasiadał w sejmiku województwa. W kolejnej kadencji nie udało mu się zdobyć mandatu radnego w Poznaniu. Startował wtedy z listy Jarosława Pucka. W ostatnim czasie Ryszard Grobelny doradzał innym samorządowcom.

    https://radiopoznan.fm/n/Dom2qu
    KOMENTARZE 1
    koryto przyciąga 16.04.2026 godz. 09:19
    To jest tak zgrana polityczna karta że, żal tego onego !