NA ANTENIE: Sobota z gwiazdami
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Groźny upadek wójta. Zdarzenie w byłej szkole

Publikacja: 28.05.2026 g.12:16  Aktualizacja: 28.05.2026 g.14:39 Danuta Synkiewicz
Kalisz
Kaliska policja wyjaśnia, jak doszło do wypadku z udziałem wójta gminy Brzeziny na placu budowy w miejscowości Aleksandria.
detal szpital - szpitalpleszew.pl
Fot. szpitalpleszew.pl

Spis treści:

    Wójt spadł z wysokości 1 piętra. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

    "Do zdarzenia doszło podczas kontroli postępu prac remontowych" - powiedział Radiu Poznań starosta kaliski Jan Adam Kłysz. 

    Mam takie potwierdzenie z Urzędu Gminy, że doszło do wypadku w miejscowości Aleksandria, w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowała szkoła. Ten obiekt jest w tej chwili remontowany. Pan wójt najprawdopodobniej doglądał tej inwestycji, jak każdy z nas, który dogląda szczegółowo każdej roboty budowlanej

    - wyjaśnił starosta.

    Na miejscu pracuje policja i wyjaśnia wszystkie okoliczności zdarzenia. Na razie nie wiadomo, jakich obrażeń doznał wójt. Nie wiadomo także, czy na placu budowy były odpowiednie zabezpieczenia.

    Zdjęcie Danuta Synkiewicz Danuta Synkiewicz

    Reporterka w Kaliszu i Ostrowie. Zagląda także do Krotoszyna, Ostrzeszowa, Pleszewa i Kępna. Wsłuchuje się w proste ludzkie sprawy, ale też relacjonuje życie miast z ich samorządowej perspektywy. Zgłębia historię regionu, bo wciąż jest wiele do odkrycia. Miłośniczka filharmonii i teatru, sprawdza co dzieje się w galeriach sztuki i muzeach. 

    https://radiopoznan.fm/n/PaCPXT
    KOMENTARZE 0