Wójt spadł z wysokości 1 piętra. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
"Do zdarzenia doszło podczas kontroli postępu prac remontowych" - powiedział Radiu Poznań starosta kaliski Jan Adam Kłysz.
Mam takie potwierdzenie z Urzędu Gminy, że doszło do wypadku w miejscowości Aleksandria, w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonowała szkoła. Ten obiekt jest w tej chwili remontowany. Pan wójt najprawdopodobniej doglądał tej inwestycji, jak każdy z nas, który dogląda szczegółowo każdej roboty budowlanej
- wyjaśnił starosta.
Na miejscu pracuje policja i wyjaśnia wszystkie okoliczności zdarzenia. Na razie nie wiadomo, jakich obrażeń doznał wójt. Nie wiadomo także, czy na placu budowy były odpowiednie zabezpieczenia.