Jak tłumaczy wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, przekazywane jedzenie nie może być przeterminowane.
To musi być oczywiście odpowiednio opisane i przygotowane, bo zależy nam na tym, aby ta żywność była bezpieczna.
- mówi Grabowski.
W tym roku z dofinansowania skorzystały Malanów, Margonin i Ślesin. Burmistrz Ślesina Piotr Maciejewski planuje postawić jadłodzielnię na parkingu pomiędzy urzędem gminy i ośrodkiem pomocy społecznej.
Lokalizacja jest fajna, łatwo dojechać, w centrum miasta, także mam nadzieję, że będzie trafiona i jadłodzielnia będzie działać z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców gminy i miasta Ślesin.
- zapewnia Maciejewski.
Każdy potrzebujący może zabrać jedzenie z takiego punktu. Obecnie w Wielkopolsce działa 38 jadłodzielni.