NA ANTENIE: Luz blues
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Kolejne samorządy stworzą punkty do oddawania nadmiaru żywności

Publikacja: 24.04.2026 g.17:57  Aktualizacja: 25.04.2026 g.10:30 Krzysztof Polasik
Wielkopolska
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przekazał 75 tysięcy złotych na utworzenie trzech nowych jadłodzielni w regionie.
jadłodzielnia leszno leszczyńska jadłodzielnia - Bartłomiej Kupś
Fot. Bartłomiej Kupś

Spis treści:

    Jak tłumaczy wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, przekazywane jedzenie nie może być przeterminowane.

    To musi być oczywiście odpowiednio opisane i przygotowane, bo zależy nam na tym, aby ta żywność była bezpieczna.

    - mówi Grabowski.

    W tym roku z dofinansowania skorzystały Malanów, Margonin i Ślesin. Burmistrz Ślesina Piotr Maciejewski planuje postawić jadłodzielnię na parkingu pomiędzy urzędem gminy i ośrodkiem pomocy społecznej.

    Lokalizacja jest fajna, łatwo dojechać, w centrum miasta, także mam nadzieję, że będzie trafiona i jadłodzielnia będzie działać z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców gminy i miasta Ślesin.

    - zapewnia Maciejewski.

    Każdy potrzebujący może zabrać jedzenie z takiego punktu. Obecnie w Wielkopolsce działa 38 jadłodzielni.

    https://radiopoznan.fm/n/qDrCgo
    KOMENTARZE 0