NA ANTENIE: 20.04 STRONA B GOTOWA!!!!/

Bezradny Lech, Kolejorz przegrał ze Stalą

Publikacja: 16.07.2022 g.16:40  Aktualizacja: 17.07.2022 g.09:19 Dawid Cytrowski
Trwa fatalna seria Lecha Poznań. Mistrzowie Polski przegrali w sobotę przy Bułgarskiej ze Stalą Mielec 0:2 w meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy. To trzecia z rzędu porażka Kolejorza.
Lech Stal - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Poznaniacy byli zdecydowanym faworytem spotkania ze Stalą, w której przed sezonem doszło do sporych zmian kadrowych. Lech nie potrafił tego jednak udowodnić na boisku. Już w 14 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po wyrzucie z autu piłka spadła pod nogi Piotra Wlazły, który trafił do siatki.

W II połowie wynik ustalił Maciej Domański, który precyzyjnie uderzył zza pola karnego. Jednym z bohaterów spotkania był ponadto bramkarz mielczan Bartosz Mrozek. Wypożyczony z Lecha do Stali zawodnik kilkukrotnie zatrzymywał ataki Kolejorza.

W czwartek podopieczni Johna van den Broma zagrają z gruzińskim Dinamem Batumi w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji.