W 86. rocznicę Zbrodni Katyńskiej upamiętniono „Granatowych Bohaterów” - policjantów Policji Państwowej Posterunku w Opatowie, jeńców obozu w Ostaszkowie, którzy wiosną 1940 roku zostali zamordowani w Twerze i pochowani w Miednoje. Tablica, na której widnieją nazwiska czterech funkcjonariuszy przedwojennego posterunku w Opatowie, wisi na ścianie budynku obecnego posterunku policji.
Uroczystości odbyły się w asyście Kompani Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podobne miejsca pamięci znajdują się w Kępnie, Bralinie i Laskach.
Daniel Tarchała