Około godziny 13:40 pijany 36-latek stracił panowanie nad kierownicą, ściął latarnię oświetleniową, a następnie uderzył w Toyotę jadącą przeciwległym pasem. Jak informuje młodsza aspirant Anna Klój z poznańskiej policji, sprawca nie dostosował prędkości do warunków.
20-letni kierowca Toyoty nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pijany sprawca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje pod nadzorem funkcjonariuszy. Policja prowadzi szczegółowe postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia.