NA ANTENIE: SZAROROZOWE/MUCHY
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Politycy krytykują zarobki prezesów miejskich spółek w Poznaniu

Publikacja: 20.04.2026 g.20:17  Aktualizacja: 21.04.2026 g.10:28 Adam Michalkiewicz
Poznań
W ubiegłym roku część członków zarządów zarobiła 900 tysięcy złotych, a jeden ponad milion złotych. Komentowali to politycy podczas audycji "Rozmowa bardzo polityczna" w Radiu Poznań.

Spis treści:

    "Tego się nie da bronić. To jest niedopuszczalne" - powiedział wieczorem w "Rozmowie bardzo politycznej" w Radiu Poznań radny Tomasz Stachowiak z Koalicji Obywatelskiej, który zaznaczył, że on sam pracuje w prywatnej firmie.

    Premie, które mam na co dzień, muszę sobie sam wypracować. Tutaj jest jedna spółka, która faktycznie sama to wypracowuje. To jest Modertrans. Troszeczkę przesadziliśmy i czas się przyjrzeć temu wszystkiemu

    - stwierdził Stachowiak.

    Radny sejmiku województwa Michał Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości mówił, że jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest - jak stwierdził - urealnienie płac w spółkach komunalnych w Poznaniu.

    Urealnienie to jest dostosowanie się do warunków rynkowych, które panują w całej Polsce

    - zaznaczył Zieliński.

    Radny Przemysław Plewiński z Centrum zwracał uwagę, że pensje prezesów spółek w Poznaniu należą do najwyższych w kraju.

    Obcięcie o 30 procent wynagrodzenia nie spowoduje, że nie zgłoszą się ludzie do pracy

    - stwierdził. 

    Piotr Tuczyński z Konfederacji wysokość wynagrodzeń władze miejskich spółek nazwał oburzającymi i szokującymi.

    Justyna Pankowska z Nowej Lewicy podkreślała, że w odróżnieniu od prezesów, urzędnicy w Poznaniu nie zarabiają najwięcej w Polsce.

    https://radiopoznan.fm/n/FdPlZz
    KOMENTARZE 0