NA ANTENIE: NIE PYTAJ O POLSKE/OBYWATEL G.C.

Półmaraton w Gnieźnie - rekordowy Bieg Lechitów!

Publikacja: 16.09.2018 g.14:56  Aktualizacja: 16.09.2018 g.16:24 Rafał Muniak
Gniezno
Członek Kadry Narodowej i wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych Arkadiusz Gardzielewski pierwszy na mecie Biegu Lechitów w Gnieźnie.
bieg lechitów Gardzielewski - Rafał Muniak
/ Fot. Rafał Muniak

Trasę półmaratonu pokonał w czasie jednej godziny i dziewięciu minut. W 41 edycji tego biegu wzięła udział rekordowa liczba uczestników prawie 3490 osób. Zwycięzca Arkadiusz Gardzielewski chwalił kibiców i warunki na trasie.

-  Czuję się wspaniale, kibice głośno dopingowali na trasie, wiatr wiał częściej w plecy niż w twarz. W listopadzie mam jeszcze do przebiegnięcia maraton w Bejrucie. Na pewno nie będzie to atak na wynik bo jestem zmęczony po mistrzostwach Europy w Berlinie. I zamierzam z tego maratonu wyciągnąć jak najwięcej radości.

W kategorii kobiet wygrała Magdalena Lewandowska. Zwycięzcy dostali nagrody finansowe, a każdy kto ukończył półmaraton otrzymał pamiątkowy medal.