Czy KO utworzy rząd z Konfederacją? "Jestem w stanie to sobie wyobrazić"
Trzygodzinna rozmowa wróży pozytywne rozwiązanie problemów poznańskich fabryk, ale to jedyne, co można wywnioskować z deklaracji obu stron. Wiadomo, że swoją propozycję złożyli związkowcy.
Chcemy podpisać umowę społeczną z ministerstwem aktywów państwowych, pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową i Agencją Rozwoju Przemysłu.
- deklaruje szef wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange. Związkowcy liczyli na konkretne informacje przede wszystkim na temat połączenia HCP z Wielkopolskimi Zakładami Motoryzacyjnymi.
Wrócimy do tej rozmowy, przedstawimy stronie społecznej swoją koncepcję z harmonogramem
- powiedział po spotkaniu wiceminister aktywów państwowych Konrad Gołota. Nieco więcej przekazał prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Adam Leszkiewicz.
Między innymi rozważamy możliwości wykorzystania części nieruchomości, które stanowią własność WZMot dla Cegielskeigo.
- mówił Leszkiewicz.
Związkowcy nie sprzeciwiają się połączeniu, ale stawiają warunek zachowania pewnej odrębności i nazwy HCP Cegielski. Dopuszczają jednak przeniesienie zakładów z historycznego miejsca na Wildzie na inne tereny w mieście.
Cegielski od wielu miesięcy funkcjonuje z problemami. W marcu pracownicy otrzymali wypłatę z opóźnieniem. Konta spółki zablokował komornik z powodu długów za dzierżawę gruntów od Agencji Rozwoju Przemysłu. Kłopoty ma także Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego WSK.