Takiej szkoły mogą pozazdrościć inni. Rychtal z inwestycją za 26 mln zł
Festiwal rozpoczął widowiskowy przemarsz orkiestr na rynek wraz z mażoretkami. Zespoły wykonywały swój program na scenie, a w tym czasie na płycie rynku układy taneczne prezentowały mażoretki. Festiwal ma już swoich zagorzałych fanów.
- No oczywiście, bo to jest siła, w muzyce jest zawsze siła. Ja uwielbiam takie orkiestry dęte.
- Dopiero wczoraj przeczytałem, że to dzisiaj będzie. Obiadu nawet nie zjadłem, bo nie zdążyłem i przyleciałem.
W tym roku w festiwalu uczestniczyły zespoły ze Słupcy, Koła, Sierakowa, Grodziska Wielkopolskiego, no i oczywiście ze Środy. Królowały "pewniaki", czyli przeboje muzyki filmowej oraz rozrywkowej, ale nie zabrakło klasyki np. utworu z repertuaru Haliny Kunickiej "Orkiestry Dęte".
Przed nami kolejne punkty programu Śerdzkich Sejmików Kultury. W poniedziałek o 18.00 na Rynku koncert "Szkoła ZOO na poważnie", a wcześniej, od 10.00 na jeziorze Średzkim "Wyścig EKO żaglówek".