NA ANTENIE: Sobotnie popołudnie z Radiem Poznań
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Rynek zamienił się w wielką scenę. Orkiestry dęte zagrały w Środzie Wielkopolskiej

Publikacja: 17.05.2026 g.20:36  Aktualizacja: 17.05.2026 g.21:38 Grzegorz Ługawiak
Środa Wlkp.
"Jest w orkiestrach dętych jakaś siła". Przekonali się o tym mieszkańcy Środy Wielkopolskiej, gdzie odbył się kolejny Festiwal Orkiestr Dętych. To jeden z bardziej lubianych punktów programu Średzkich Sejmików Kultury - tygodniowego święta kultury, sztuki i sportu.
festiwal dęty - Grzegorz Ługawiak
Fot. Grzegorz Ługawiak

Spis treści:

    Festiwal rozpoczął widowiskowy przemarsz orkiestr na rynek wraz z mażoretkami. Zespoły wykonywały swój program na scenie, a w tym czasie na płycie rynku układy taneczne prezentowały mażoretki. Festiwal ma już swoich zagorzałych fanów.

    - No oczywiście, bo to jest siła, w muzyce jest zawsze siła. Ja uwielbiam takie orkiestry dęte.
    - Dopiero wczoraj przeczytałem, że to dzisiaj będzie. Obiadu nawet nie zjadłem, bo nie zdążyłem i przyleciałem.

    W tym roku w festiwalu uczestniczyły zespoły ze Słupcy, Koła, Sierakowa, Grodziska Wielkopolskiego, no i oczywiście ze Środy. Królowały "pewniaki", czyli przeboje muzyki filmowej oraz rozrywkowej, ale nie zabrakło klasyki np. utworu z repertuaru Haliny Kunickiej "Orkiestry Dęte".

    Przed nami kolejne punkty programu Śerdzkich Sejmików Kultury. W poniedziałek o 18.00 na Rynku koncert "Szkoła ZOO na poważnie", a wcześniej, od 10.00 na jeziorze Średzkim "Wyścig EKO żaglówek".

    https://radiopoznan.fm/n/FDWKgI
    KOMENTARZE 0