NA ANTENIE: Radioranek

Lech wygrywa. Skandal podczas meczu [FILM]

Publikacja: 23.02.2020 g.19:33  Aktualizacja: 24.02.2020 g.09:57
Piłkarze poznańskiego Lecha wygrali z Lechią Gdańsk 2:0. W drugiej połowie sędzia musiał przerwać spotkanie - kibice Lechii rzucali race na murawę i w sektor kibiców gospodarzy.
Lech Lechia - Kacper Witt

Od 51. minuty goście musieli sobie radzić bez Karola Fili, który został usunięty z boiska po obejrzeniu drugiej żółtej kartki. W 64 minucie spotkania kibice Lechii odpalili race i zaczęli rzucać je na murawę. Sędzia przerwał mecz. Bramki padły po wznowieniu spotkania.

Bramki dla "Kolejorza" zdobywali Jakub Moder (83') i Filip Marchwiński (90+1'). To 10. wygrana podopiecznych trenera Dariusza Żurawia w tym sezonie w lidze.

W innych niedzielnych meczach Wisła Płock zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:0), a Wisła Kraków zwyciężyła Koronę Kielce 2:0 (1:0). W tabeli prowadzi Legia Warszawa (45 pkt) przed Cracovią (42 pkt) i Pogonią Szczecin (40 pkt). Lech - 5. (37 pkt), Lechia - 7. (34 pkt), Wisła Płock - 8. (32 pkt), Zagłębie - 10. (29 pkt), Wisła Kraków - 13. (26 pkt), Korona - 15. (23 pkt).

Lech: 1. Mickey van der Hart - 38. Jakub Kamiński, 37. Ľubomír Šatka, 4. Thomas Rogne, 22. Wołodymyr Kostewycz - 7. Kamil Jóźwiak (86, 16. Juliusz Letniowski), 25. Pedro Tiba, 6. Karlo Muhar (59, 36. Filip Marchwiński), 14. Dani Ramírez, 27. Tymoteusz Puchacz (64, 15. Jakub Moder) - 9. Christian Gytkjær.

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 22. Filip Mladenović - 11. Jaroslav Mihalík (58, 24. Łukasz Zwoliński), 2. Kristers Tobers, 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos (75, 35. Kenny Saief), 20. Conrado (59, 9. Patryk Lipski) - 28. Flávio Paixão.