NA ANTENIE: INTO THE GROOVE/MADONNA

Tour de Pologne znów zawitało na krakowski rynek

Publikacja: 04.08.2019 g.10:30  Aktualizacja: 04.08.2019 g.10:36 Sławomir Bajew
Kraj
Pascal Ackermann wygrał 1. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, ze startem i metą w Krakowie (132 km).
sławek bajew tour de pologne - Maciej Pustelny

Po finiszu z peletonu Niemiec wyprzedził Kolumbijczyka Fernando Gavirię (UAE Team Emirates) i Holendra Fabio Jakobsena (Deceuninck-Quick Step). Najlepszy z Polaków, Paweł Franczak (reprezentacja Polski) zajął ósme miejsce.

Pierwszym liderem został Pascal Ackermann. Drugą lokatę ze stratą 3 sekund zajmuje Jakub Kaczmarek, a szóstą Adrian Kurek ze stratą 7 sekund - obaj zdobyli bonifikaty na lotnych finiszach. W czołówce jest również trzynasty Paweł Franczak (strata 10 sekund).

Peletonowi towarzyszy wielki kibic kolarstwa, były Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie górskim - Sławek Bajew.