NA ANTENIE: LUZ-BLUES,W NIEBIE SAME DZIURY/URSZULA, BUDKA SUFLERA

Trzeci mecz Lecha w Poznaniu bez zwycięstwa

Publikacja: 20.09.2019 g.22:29  Aktualizacja: 22.09.2019 g.09:41 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1 w meczu 9. kolejki ekstraklasy.
IMG_0525

Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Prowadzenie dla gości uzyskał w 22. minucie Patryk Klimala, wyrównał w 39. minucie z rzutu karnego Paweł Tomczyk.

Druga odsłona stała na słabym poziomie i nie przyniosła zmiany wyniku. Były za to kontuzje, po których boisko w zespole gospodarzy musieli opuścić Thomas Rogne i Karlo Muhar.

Trener Kolejorza Dariusz Żuraw mocno zaskoczył wyjściowym składem, w którym zabrakło Darko Jevticia i Christiana Gytkjaera, a pojawił się za to między innymi debiutujący w ekstraklasie Jakub Kamiński.

Jagiellonia awansowała na 2. miejsce w tabeli, ma 16 punktów i traci jeden punkt do lidera - Pogoni Szczecin. Trzecie miejsce zajmuje Cracovia, która podobnie jak zespół z Białegostoku zgromadziła 16 punktów. Lech Poznań wywalczył 12 punktów i awansował na 8. miejsce w tabeli.