Teraz trasę tę można pokonać pociągiem Regio, który jedzie przez Ostrów i zajmuje mu to dwie godziny lub pociągiem Intercity, który bezpośrednio jedzie półtorej godziny.
Pociągi Kolei Wielkopolskich również pojadą półtorej godziny i nie będą zatrzymywać się w Ostrowie Wielkopolskim. Pociągi będą kursować pod nazwami Calisia i Andrut. Nazwy wybrano w internetowym głosowaniu. Normalny bilet na przejazd tą trasą będzie kosztować 23 złote i 60 groszy. Studenci zapłacą niecałe 12 złotych, a uczniowie szkół - prawie 15 zł. Pociągi będą kursować codziennie, zatrzymując się na stacjach Poznań Dębina, Poznań Starołęka, Środa Wlkp., Jarocin, Pleszew i Nowe Skalmierzyce. Kursy będą cztery - z Kalisza do Poznania rano i wieczorem, a z Poznania do Kalisza po południu i wieczorem. Calisia i Andrut zaczną wozić pasażerów 9 grudnia.