NA ANTENIE: Noc u Berniego

Zostajemy w grze! Remis w Hiszpanii

Publikacja: 19.06.2021 g.22:56  Aktualizacja: 20.06.2021 g.09:42 Informacyjna Agencja Radiowa
Kraj
Polacy zremisowali w Sewilli z Hiszpanami 1:1 (0:1) w swym drugim grupowym spotkaniu piłkarskich mistrzostw Europy i zachowali szanse na awans do 1/8 finału.
robert lewandowski  - PZPN

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie po trafieniu Alvaro Moraty. Biało-czerwoni wyrównali po przerwie - w 54. minucie po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka, gola głową zdobył Robert Lewandowski. Rywale mogli uzyskać lepszy wynik, ale w 58. minucie rzut karny Gerard Moreno.

W tabeli grupy E prowadzą Szwedzi (4 pkt) - punkt przed Słowakami, dwa przed Hiszpanami i trzy przed Polakami. Kto zagra w 1/8 finału - zdecydują mecze kończące rywalizację w tej grupie, które odbędą się w środę. Polska zagra w Petersburgu ze Szwecją, a Słowacja w Sewilli z Hiszpanią. Początek obu spotkań o 18.00.