NA ANTENIE: Luz blues
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Zostawił auto na przejeździe i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę

Publikacja: 10.04.2026 g.16:26  Aktualizacja: 10.04.2026 g.19:41 Bartłomiej Klupś
Leszno
Policja zatrzymała kierowcę, który w nocy pozostawił samochód na przejeździe kolejowym w Kątach w gminie Rawicz. W stojący na torach pojazd uderzył pociąg towarowy.
staranowane auto wypadek pociąg kąty - st.asp. Krzysztof Paca - KP PSP Rawicz
Fot. st.asp. Krzysztof Paca (KP PSP Rawicz)

Spis treści:

    Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło tuż przed godziną 4:00 nad ranem. Kilka godzin później mundurowi ustalili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Jak przekazał Arkadiusz Wróblewski z rawickiej policji, mężczyzna zapewniał, że nie działał celowo.

    Jak tłumaczył, zagapił się, wjechał na przejazd kolejowy, a po przełamaniu rogatek jego pojazd zgasł. W obawie przed nadjeżdżającym pociągiem oraz konsekwencjami swojego zachowania spanikował i oddalił się z miejsca zdarzenia

    – relacjonuje Arkadiusz Wróblewski.

    CZYTAJ WIĘCEJ: Zostawił samochód na torach i uciekł. Pociąg staranował porzucone auto

    Z uwagi na okoliczności pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających. Sprawa jest w toku, a 37-latek odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

    https://radiopoznan.fm/n/Ceqll1
    KOMENTARZE 0