Czy KO utworzy rząd z Konfederacją? "Jestem w stanie to sobie wyobrazić"
Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło tuż przed godziną 4:00 nad ranem. Kilka godzin później mundurowi ustalili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Jak przekazał Arkadiusz Wróblewski z rawickiej policji, mężczyzna zapewniał, że nie działał celowo.
Jak tłumaczył, zagapił się, wjechał na przejazd kolejowy, a po przełamaniu rogatek jego pojazd zgasł. W obawie przed nadjeżdżającym pociągiem oraz konsekwencjami swojego zachowania spanikował i oddalił się z miejsca zdarzenia
– relacjonuje Arkadiusz Wróblewski.
CZYTAJ WIĘCEJ: Zostawił samochód na torach i uciekł. Pociąg staranował porzucone auto
Z uwagi na okoliczności pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających. Sprawa jest w toku, a 37-latek odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.