NA ANTENIE: TU I TERAZ/21 GRAM
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Poznańska fundacja krytykuje zakaz telefonów w szkołach. "To brudna zagrywka polityczna"

Publikacja: 05.05.2026 g.09:51  Aktualizacja: 07.05.2026 g.09:44 Krzysztof Polasik
Poznań
Kacper Nowicki, założyciel Fundacji Varia Posnania skomentował w "Rozmowie dnia" Radia Poznań wyniki badań, według których 15 procent uczniów z wielkopolskiej gminy Tarnowo Podgórne miało myśli samobójcze. Według niego, przygotowywany zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach nie rozwiąże problemów młodzieży.

Spis treści:

    "Pik używania telefonów komórkowych przez młodych ludzi przypada między 17:00 a 21:00, kiedy nie są w szkole" – powiedział Kacper Nowicki.

    Oczywiście, należy uregulować to w jaki sposób w szkołach korzysta się z telefonów, ale taka brudna zagrywka polityczna jaka obecnie się toczy z zakazaniem telefonów szkołach nie rozwiąże żadnego problemu

    – uważa Nowicki.

    Przedstawiciel poznańskiej fundacji zwraca uwagę na potencjalne koszty i problemy z ewentualnym przechowywaniem urządzeń.

    Nagle okaże się, że pan woźny musi zarządzać tysiącem telefonów, z których każdy jest wart kilka tysięcy złotych

    – skomentował Kacper Nowicki. Alternatywą miałyby być drogie kasy pancerne.

    Zdaniem gościa porannej rozmowy, rząd powinien skupić się na systemowym rozwiązywaniu problemów takich jak przemoc rówieśnicza.

    https://radiopoznan.fm/n/SIYmyN
    KOMENTARZE 0