NA ANTENIE: NANA/LADY PANK

Koncert Lecha w Sztokholmie! Historyczny sukces Kolejorza

Publikacja: 16.03.2023 g.20:40  Aktualizacja: 17.03.2023 g.09:25 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznan awansowali do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym meczu ze szwedzkim Djurgardens IF poznaniacy wygrali 3:0 po trafieniach Filipa Marchwińskiego, Niki Kvekveskiriego i Michała Skórasia. To największy europejski sukces w ponad stuletniej historii klubu.
marchwiński - Jonas Ekstromer - PAP/EPA

Na Tele2 Arenie w Sztokholmie Lech od początku dyktował warunki, grał odpowiedzialnie i kontrolował przebieg spotkania. Zanim poznaniacy objęli prowadzenie, az trzykrotnie obijali obramowanie bramki przeciwnika - w słupek i poprzeczkę trafiali Mikael Ishak, Filip Szymczak i Radosław Murawski. W dodatku tuż przed przerwą czerwona kartkę zobaczył obrońca gospodarzy Markus Danielson.

Wreszcie worek z bramkami otworzył w 77. minucie Marchwiński, a zmęczonych i zrezygnowanych Szwedów dobili w doliczonym czasie gry Kvekveskiri i Skóraś.

"To wyjątkowa noc dla całego klubu" - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Lecha John van den Brom.

Wygrana 3:0 na wyjeździe z takim zespołem jak Djurgarden - to wiele mówi. To była świetna robota moich piłkarzy. Piszemy historię naszego klubu. Awansowaliśmy do ćwierćfinału, myślę, że nikt tego nie zakładał. My jednak w to wierzyliśmy. Czekamy teraz na losowanie i zobaczymy co los przyniesie. To fantastyczny wieczór dla nas

- mówił trener.

Swojego rywala w walce o półfinał Kolejorz pozna w piątek podczas losowania w szwajcarskim Nyonie.