NA ANTENIE: TWO PAIR OF HANDS (2024)/MARK KNOPFLER

Derby dla Ostrovii!

Publikacja: 15.12.2018 g.20:37  Aktualizacja: 15.12.2018 g.20:40 Wojciech Bernard
Wielkopolska
W derbowym spotkaniu ekstraklasy koszykarek zespół Ostrovii Ostrów Wlkp. pokonał Eneę AZS Poznań 74:72. Dla ostrowianek było to pierwsze zwycięstwo w sezonie!
ostrovia foto - Ostrovia
/ Fot. (Ostrovia)

Przez ponad trzy kwarty nic jednak nie wskazywało na sukces drużyny gospodarzy. Ostrovia fatalnie rozpoczęła spotkanie, pierwsze punkty zdobywając dopiero po trzech minutach gry! Akademiczki wykorzystały niemoc rywalek i wygrały inauguracyjną odsłonę 17:9, a po kolejnych jeszcze ją odrobinę powiększały. W ostatniej kwarcie prowadziły różnicą 13 punktów (56:43) i wtedy nastąpił zryw Ostrovii, która odrobiła straty i na trzy minuty przed ostatnią syreną objęła prowadzenie! W dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi zachowały koszykarki gospodarzy, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie! Ostrowianki do wygranej poprowadziła Jowita Ossowska, która zanotowała aż 32 punkty, 3 zbiórki i 5 asyst. Po drugiej stronie najlepsza była Amerykanka Khaalia Hillsman z 29 punktami i 14 zbiórkami.

W I lidze koszykarzy Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Polfarmex Kutno 86:84, a Biofarm Basket Poznań zwyciężył na wyjeździe Górnika Wałbrzych 72:70. Dość niespodziewanie gorzej w sobotę wiodło się wielkopolskim drużynom pod pierwszoligową siatką. Krispol Września uległ Olimpii Sulęcin 2:3, a zawodniczki Enei Energetyka Poznań także 2:3 przegrały z Karpatami Krosno.