NA ANTENIE: Mała czarna

Dawid Kubacki mistrzem świata w skokach narciarskich! Kamil Stoch tuż za nim

Publikacja: 01.03.2019 g.18:02  Aktualizacja: 20.03.2019 g.23:21 Informacyjna Agencja Radiowa
Świat
Po niewiarygodnej drugiej serii skoków w Seefeld Polacy awansowali na podium konkursu mistrzostw świata na normalnej skoczni.
dawid kubacki - Tadeusz Mieczyński - Wikimedia Commons
/ Fot. Tadeusz Mieczyński (Wikimedia Commons)

Dawid Kubacki wygrał konkurs mistrzostw świata na skoczni normalnej. Polak, który po pierwszej serii zajmował dwudzieste siódme miejsce po skoku na 93 m, w drugiej serii uzyskał odległość 104,5 metra. Kubacki wyprzedził Kamila Stocha i Austriaka Stefana Krafta.

Dwunaste miejsce zajął trzeci z Polaków w serii finałowej, Stefan Hula. Prowadzący po pierwszej serii lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi zajął ostatecznie czternaste miejsce. Na pierwszej serii zawody zakończył Piotr Żyła, który uplasował się na trzydziestym trzecim miejscu.

To szósty złoty medal dla Polski w historii konkursów skoków narciarskich na mistrzostwach świata. Wcześniej czterokrotnie ta sztuka udawała się Adamowi Małyszowi, a raz - Kamilowi Stochowi.