NA ANTENIE: SEBASTIAN/STEVE HARLEY, COCKNEY REBEL

Grzesik ratuje Wartę

Publikacja: 11.11.2022 g.20:02  Aktualizacja: 11.11.2022 g.20:11 Wojciech Bernard
Piłkarze Warty Poznań zremisowali w Grodzisku Wlkp. ze Stalą Mielec 1:1 w ostatnim swoim tegorocznym meczu ekstraklasy.
mid-22b11828 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Zieloni uratowali punkt w doliczonym czasie gry, dzięki trafieniu Jana Grzesika.

W pierwszej połowie szans dla gospodarzy nie wykorzystali Adam Zrelak i Kajetan Szmyt. Po przerwie lepiej spisywali się goście, dla których w 66. minucie prowadzenie uzyskał Said Hamulić, wykorzystując błąd bramkarza Warty - Jędrzeja Grobelnego. W ostatniej akcji meczu wyrównującą bramkę zdobył jednak Jan Grzesik.

Zieloni przerwę zimową spędzą w środku tabeli. Po mecz ze Stalą zajmują w niej 9. pozycję.

KOMENTARZE 3
Witold Hadyniak
Witold Hadyniak 11.11.2022 godz. 21:17
Brawo Warta ! Jesteście boscy !!!
Tomasz K.
Tomasz K. 11.11.2022 godz. 21:04
Warta miała pecha przy stracie bramki. Zupełnie niepotrzebny gol. Ale też uśmiechnęło się w ostatniej akcji meczu do niej szczęście. Stal na pewno nie może czuć się pokrzywdzona, bo Warta na pewno bardziej zasługiwała na 3 pkt.
Tomasz K.
Tomasz K. 11.11.2022 godz. 21:00
Nieprawda, że po przerwie lepiej spisywali się goście. Widać to było gołym okiem, panie redaktorze, a wyraźnie potwierdzają to statystyki po pierwszej i drugiej połowie. Stal miała szczęście przy zdobyciu bramki. Wcześniej stworzyła dwie lepsze okazje, z których mogły paść bramki. Ale Warta stworzyła ich nieporównywalnie więcej i byłoby bardzo przykre, gdyby ten mecz przegrała, bo absolutnie nie zasłużyła. Gra Warty wyglądała gorzej po stracie bramki, bo chcieli mocno przyspieszyć, ale przez to pojawiło się trochę niedokładności w ofensywie. Stal mocno przedłużała, grała na czas, ale też dobrze broniła. Statystyki pomeczowe są jednoznacznie dla Warty. 18 strzałów, przy tylko 4 Stali. Posiadanie piłki 60% Warta, 40% Stal. Warta 8 rzutów rożnych, Stal - 1. Warta wymieniła 640 podań z 80% celnością, Stal 416 z 72% celnością. Nie przypominam sobie takich statystyk Warty w Ekstraklasie.