NA ANTENIE: HEAVEN/TALKING HEADS

Katastrofa Lecha w Trnawie. Kolejorz odpada z pucharów!

Publikacja: 17.08.2023 g.22:13  Aktualizacja: 18.08.2023 g.10:29 Dawid Cytrowski
To był fatalny mecz piłkarzy Lecha Poznań. Kolejorz przegrał w Trnawie ze Spartakiem 1:3 i pożegnał się z europejskimi pucharami w tym sezonie.
mid-23817522 - PAP/Zbigniew Meissner

Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 2:1 poznaniacy byli zdecydowanym faworytem do awansu. Mecz na Słowacji ułożył się jednak dla nich fatalnie. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Kelvina Oforiego w 37. minucie. Tuż po zmianie stron drugą bramkę zdobył były piłkarz Zagłębia Lubin Erik Daniel.

W 64. minucie nadzieje kibicom Lecha przywrócił Kristoffer Velde, który popisał się pięknym strzałem z kilkunastu metrów. Niestety już 10 minut później Lukas Stetina, po golu strzelonym przewrotką, zapewnił Spartakowi awans do 4. rundy eliminacji.

Lech nie powtórzy zatem wyniku z poprzedniego sezonu, kiedy to dotarł aż do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.