NA ANTENIE: Wielkopolskie popołudnie

Lech Poznań pożegnał się z Pucharem Polski

Publikacja: 19.10.2022 g.22:27  Aktualizacja: 20.10.2022 g.06:31 Wojciech Bernard
Lech Poznań poszedł w ślady Warty i także pożegnał się z Pucharem Polski. W spotkaniu 1/16 finału tych rozgrywek Kolejorz niepodziewanie uległ drużynie Śląska Wrocław 1:3.
lech śląsk - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Do przerwy przy Bułgarskiej był remis 1:1. Goście w 6. minucie objęli prowadzenie po golu Erika Exposito, ale lechici wyrównali dzięki trafieniu Afonso Sousy. W końcówce meczu John Yeboah jednak dwukrotnie pokonał słabo spisującego się w bramce gospodarzy Artura Rudkę i poznaniacy już na pierwszym meczu zakończyli swoją pucharową przygodę.

To druga porażka Kolejorza ze Śląskiem w tym sezonie. W połowie sierpnia mistrzowie Polski - także na własnym boisku - przegrali z wrocławską drużyną spotkanie ligowe.