NA ANTENIE: Kalejdoskop Wielkopolski

Lech Poznań: tylko remis z Wisłą Kraków

Publikacja: 13.03.2022 g.19:32  Aktualizacja: 14.03.2022 g.12:10 Dawid Cytrowski
Bramka w siódmej minucie doliczonego czasu gry uratowała punkt Lechowi Poznań. Kolejorz zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1 w meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Lech Wisła 	Piotr Starzyński Mikael Ishak - Łukasz Gągulski - PAP

Zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli krakowianie prowadzili 1:0 po golu w 43. minucie Zdenka Ondraska. Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli na 2:0, ale trafienie Josepha Colleya zostało anulowane po wideoanalizie. Kolejorz był blisko drugiej z rzędu porażki, ale w ostatniej akcji meczu do remisu doprowadził - strzałem piętą - Chorwat Antonio Milić. Mówi trener Lecha Maciej Skorża:

Przed meczem nie byłbym zadowolony z jednego punktu z Krakowa. Natomiast w obliczu tych wydarzeń, które miały miejsce, to mam nadzieję, że ten punkt będzie dla nas bardzo cenny.

Kolejorz awansował na drugie miejsce w tabeli, ale w poniedziałek swoje spotkanie rozegra jeszcze Raków Częstochowa. Jeśli je wygra, to wskoczy na fotel lidera ligi. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze dziewięć kolejek.