NA ANTENIE: DZIEŃ DOBRY WIELKOPOLSKO

Lech - Warta. Derby przy Bułgarskiej dla Lecha

Publikacja: 28.11.2021 g.09:34  Aktualizacja: 29.11.2021 g.11:23 Dawid Cytrowski
Nie było sensacji przy Bułgarskiej. W 13. w historii derbach Poznania w Ekstraklasie Lech pokonał Wartę 2:0 po trafieniach Antonio Milicia oraz Mikaela Ishaka.
lech warta derby - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Warta broniła bardzo głęboko, a Lech długo nie potrafił znaleźć sposobu na tak ustawionego rywala. Dopiero po przerwie gospodarze wykorzystali błędy Zielonych.

"Mierzyliśmy się dziś z najlepszą drużyną w kraju. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że wiedzieliśmy, że Lech ma bardzo dużo jakości i że ten mecz tak będzie wyglądać. Z wielu momentów na pewno można być zadowolonym. Wszystko jednak determinuje wynik, a wynik jest niekorzystny - powiedział Dawid Szulczek.

"Musieliśmy przez większość spotkania być w ataku pozycyjnym i szukać rozwiązań na bardzo skomasowaną obronę przeciwnika. Dzisiaj Warta wyszła na nas bardzo dobrze ustawiona, skutecznie nas neutralizowała i zamykała nam pewne przestrzenie. PO przerwie nasza gra wyglądała już lepiej - powiedział Maciej Skorża"

Lech dzięki tej wygranej umocnił się na pozycji lidera w PKO Ekstraklasie. Warta wciąż jest na miejscu spadkowym.