NA ANTENIE: Transmisja koncertu zespołu ProjectA ze Studia im.Komedy

Łzy na Narodowym i wygrana z San Marino. Wzruszające pożegnanie Fabiańskiego

Publikacja: 09.10.2021 g.22:42  Aktualizacja: 10.10.2021 g.15:50 Informacyjna Agencja Radiowa
Kraj
Polska wygrała na Stadionie Narodowym w Warszawie z San Marino 5:0 (2:0) w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata Katar 2022.

Wynik w 10. minucie otworzył Karol Świderski. Dziesięć minut później samobójcze trafienie zaliczył Cristian Brolli.

W drugiej połowie w 50. minucie bramkę zdobył Tomasz Kędziora. Siedem minut później spotkanie przerwano, aby owacją na stojąco pożegnać kończącego reprezentacyjną karierę bramkarza Łukasza Fabiańskiego. 36-latek opuszczał murawę ze łzami w oczach, w szpalerze utworzonym przez piłkarzy obu zespołów. Fabiańskiego w bramce zastąpił Radosław Majecki.

W 84. minucie do bramki rywali trafił Adam Buksa, a w doliczonym czasie wynik ustalił Krzysztof Piątek (90. min. +1).

Łukasz Fabiański to 57-krotny reprezentant Polski. Karierę sportową zaczynał w Polonii Słubice, później przeniósł się do MSP Szamotuły. Kibice najbardziej znają go z występów dla londyńskiego Arsenalu, z którym zdobył Puchar Anglii. Później Fabiański grał w walijskim Swansea City, a od sezonu 2018/2019 reprezentuje barwy angielskiego West Hamu.