NA ANTENIE: WATERLOO/ABBA (EUROWIZJA 1974)

Niezawodna Stal

Publikacja: 22.12.2018 g.19:27  Aktualizacja: 22.12.2018 g.19:43 Dawid Cytrowski
Wielkopolska
Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski nie zawodzą na parkietach Energa Basket Ligi - w sobotę wygrali kolejne spotkanie. Jak radziły sobie inne wielkopolskie drużyny na ligowych parkietach?
bm slam stal ostrów - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
/ Fot. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego idą jak burza. W sobotę pokonali na wyjeździe Kinga Szczecin 86:76. Sporo emocji było także w 1. lidze koszykarzy. W derbach Wielkopolski Biofarm Basket Poznań, mimo słabego początku, pokonał Jamalex Polonię Leszno 78:65.

Trwa fatalna passa wielkopolskich drużyn występujących w ekstraklasie koszykarek. W sobotę Ostrovia wysoko przegrała na wyjeździe z Politechniką Gdańską 40:74. Z kolei "Akademiczki" z Poznania dla Enei AZS Gorzów Wielkopolski były wyrównanym przeciwnikiem tylko w pierwszej kwarcie. Po 10 minutach poznanianki dość niespodziewanie prowadziły 23:22. Później jednak do głosu doszły gorzowianki, które pewnie wygrały 94:71.

W Ekstraklasie siatkarek dobre informacje z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tam Enea PTPS Piła wygrała z KSZO 3:1. W niedzielę o 14:30 Energa MKS Kalisz zagra na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.