NA ANTENIE: Psy, koty i inne kłopoty

Pierwsza wygrana Warty w sezonie

Publikacja: 30.07.2022 g.22:02  Aktualizacja: 01.08.2022 g.07:19 Dawid Cytrowski
Piłkarze Warty Poznań wygrali pierwszy mecz w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. W sobotę poznaniacy pokonali Miedź Legnica 2:1.
mid-22730515 - Sebastian Borowski - PAP

Do składu Zielonych po kontuzji wrócił słowacki napastnik Adam Zrelak i to właśnie on w 22. minucie otworzył wynik tego spotkania. Z lewej strony płasko dośrodkowywał Jakub Kiełb, a Słowak strzelił do pustej bramki z kilku metrów. Radość Warty nie trwała jednak długo. Niespełna 60 sekund później błąd popełnił Robert Ivanov, a do wyrównania doprowadził Hiszpan Angelo Henriquez.

Druga połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, brakowało w niej wielu okazji bramkowych. Jedną z nielicznych wykorzystali poznaniacy. Po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego precyzyjnie głową uderzył Maciej Żurawski i zapewnił gościom trzy punkty.

Za tydzień Zieloni zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Pogonią Szczecin.