NA ANTENIE: Rozmowy po zachodzie

Warta przegrała z Legią. Warszawiacy grali z objawami koronawirusa

Publikacja: 02.11.2020 g.21:51  Aktualizacja: 03.11.2020 g.18:54 Grzegorz Hałasik
Nie mieli wiele do powiedzenia piłkarze poznańskiej Warty w meczu z Legią Warszawa.
legia warszawa  - Legia Warszawa/Mateusz Kostrzewa

W zaległym spotkaniu ekstraklasy Zieloni przegrali w Grodzisku z Legią 0:3. Goście wszystkie gole strzelili w pierwszej połowie, a do poznańskiej bramki trafili Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Tomasz Pekhart.

Przegraliśmy z zespołem, który był od nas zdecydowanie lepszy, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy zespół Legii przyspieszył, strasznie się gubiliśmy w obronie. Natomiast do samego końca wierzyliśmy, że możemy strzelić choć jedną bramkę honorową i wiem, że morale tego zespołu nie zostały złamane, mimo, iż wynik był wysoki i za to zespołowi dziękuję. Wiemy nad czym pracować, wiemy do czego dążyć

- powiedział po meczu trener Warty Piotr Tworek.

Nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj piłkarze Legii, bowiem trener Czesław Michniewicz zdradził po meczu, że Igor Lewczuk grał z gorączką, a Tomas Pekhart zgłosił brak smaku oraz węchu i szkoleniowiec stołecznej drużyny spodziewa się najgorszego. Kolejnym rywalem Legii będzie Lech Poznań.

AKTUALIZACJA GODZ. 21:45

Wieczorem, w specjalnym oświadczeniu trener Michniewicz doprecyzował, że Lewczuk miał przed meczem lekko podwyższoną temperaturę, ale kolejne pomiary wskazywały prawidłową temperaturę ciała.