NA ANTENIE: STORY OF THE BLUES/GARY MOORE

Velde katem Warty. Derby dla Lecha!

Publikacja: 15.03.2024 g.22:29  Aktualizacja: 16.03.2024 g.15:04 Wojciech Bernard
Derby Poznania znów dla Lecha. W meczu 25. kolejki ekstraklasy zespół Mariusza Rumaka pokonał przy Bułgarskiej Wartę 2:0.
mid-24315751 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

Obie bramki dla Kolejorza zdobył Kristoffer Velde. To już ósme zwycięstwo lechitów nad Zielonymi od momentu powrotu warciarzy do grona najlepszych drużyn w
kraju.

Po pierwszej bezbarwnej połowie, w drugiej bohaterem spotkania został Velde. Norweski pomocnik gospodarzy trafił do siatki w 52. i 80. minucie. Warta, mimo ambitnej postawy i licznych zmian dokonanych przez trenera Dawida Szulczka nie zdołała odpowiedzieć nawet golem kontaktowym.

Dzięki derbowej wygranej Lech przynajmniej do niedzieli wrócił na trzecie miejsce w tabeli. Zieloni zajmują w niej 13 pozycję.