NA ANTENIE: POGODA NOC/

Warta urwała punkt w Warszawie!

Publikacja: 25.11.2023 g.22:19  Aktualizacja: 26.11.2023 g.08:37 Dawid Cytrowski
Cenny remis piłkarzy Warty Poznań. Zieloni zremisowali w Warszawie z Legią 2:2, a byli nawet blisko zwycięstwa.
mid-23b25441 - PAP/Leszek Szymański

W pewnym momencie podopieczni Dawida Szulczka prowadzili już bowiem 2:0. Najpierw w 7. minucie gola strzelił Czech Tomas Prikryl, a w 40. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Węgier Marton Eppel. Goście w zasadzie przez cała pierwszą połowę grali konsekwentnie i potrafili utrudniać grę Legii. Błąd przytrafił się dopiero w doliczonym czasie: po faulu w polu karnym Dawida Szymonowicza jedenastkę wykorzystał Portugalczyk Josue.

Po przerwie, zgodnie z przewidywaniami, warszawiacy ruszyli do ataku. W 63. minucie wyrównał Albańczyk Ernest Muci. Warta także szukała zwycięskiego gola, w doliczonym czasie gry swojej okazji nie wykorzystał Kajetan Szmyt.

Remis 2:2 oznacza dla Warty cenny punkt w kontekście kolejnych spotkań w 2023 roku. W grudniu Zieloni mają trudny terminarz i czekają ich mecze z Jagiellonią Białystok, Pogonią Szczecin i Górnikiem Zabrze.