Znakomity mecz Linette, poznanianka w kolejnej rundzie!

Publikacja: 19.01.2023 g.09:12  Aktualizacja: 19.01.2023 g.11:19 Dawid Cytrowski
Świetny występ poznanianki Magdy Linette na wielkoszlemowym tenisowym Australian Open.
mid-epa10412764 - FAZRY ISMAIL - PAP/EPA

Dziś w nocy czasu polskiego zawodniczka AZSu pokonała w trzech setach ćwierćfinalistkę sprzed trzech lat, rozstawioną z numerem "16" Estonkę Anett Kontaveit 3:6, 6:3 i 6:4 i awansowała do III rundy tego prestiżowego turnieju.

Linette miała niewiele czasu na odpoczynek. Jej spotkanie I rundy z Egipcjanką Sherif było przekładane ze względu na opady deszczu i zakończyło się kilkanaście godzin przed starciem z Kontaveit. Ostatecznie Polka pokazała jednak świetne przygotowanie fizyczne. Przegrała tylko pierwszego seta, w kolejnych była już poza zasięgiem faworyzowanej Estonki.

Dla tenisistki poznańskiego AZS-u awans do trzeciej rundy Australian Open to wyrównanie najlepszego wyniku w karierze z 2018 roku. Teraz przed Linette spotkanie z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową.