NA ANTENIE: Kalejdoskop Wielkopolski

Awans Linette do ćwierćfinału po kreczu rywalki

Publikacja: 24.02.2023 g.09:41  Aktualizacja: 24.02.2023 g.09:44 PAP
Najwyżej rozstawiona Magda Linette awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w meksykańskiej Meridzie (pula nagród 259 tys. dol.). Polka prowadziła w 2. rundzie z Węgierką Panną Udvardy 6:0, 2:5, gdy rywalka skreczowała.
mid-epa10482865 - Lorenzo Hernandez - PAP/EPA

Pierwszy set miał błyskawiczny przebieg i polska półfinalistka tegorocznego Australian Open w ciągu 24 minut wygrała 6:0.

Kłopoty poznanianki, która niedawno skończyła 31 lat, zaczęły już się w pierwszym gemie drugiej partii, kiedy straciła własne podanie. Później trwał festiwal przełamań, który w szóstym gemie zakończyła Węgierka i wyszła na 4:2, a kolejny wygrany gem przy serwisie Polki dał jej prowadzenie 5:2.

Był to ostatni dokończony gem tego meczu. Udvardy doznała bowiem kontuzji, prawdopodobnie stawu skokowego, i po kilku minutach postanowiła wycofać się z dalszej rywalizacji.

Węgierka wygrała jedyny wcześniejszy pojedynek z Linette w nieoficjalnym turnieju w USA w 2020 roku. Kolejną rywalką Linette będzie Szwedka Rebecca Peterson (140. WTA), która pokonała rozstawioną z numerem piątym Amerykankę Alycię Parks 6:4, 6:2. Polka grała z Peterson już trzykrotnie i dwa razy przegrała.

Na otwarcie - w jej pierwszym meczu po życiowym sukcesie w Melbourne - Linette pokonała Kolumbijkę Marię Camilę Osorio 6:7 (2-7), 7:5, 6:2. Wynik meczu 2. rundy: Magda Linette (Polska, 1) - Panna Udvardy (Węgry) 6:0, 2:5, krecz Udvardy.