NA ANTENIE: Z notatnika historyka
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Alkohol na życzenie gości? Nowa propozycja miasta

Publikacja: 13.04.2026 g.16:42  Aktualizacja: 13.04.2026 g.16:47 Rafał Muniak
Gniezno
Alkohol pozostanie na gali sportu w Gnieźnie. To odpowiedź urzędu miejskiego na petycję sportowców Karoliny Koszeli i Bartosza Zielińskiego, którą podpisało blisko 160 osób.
kieliszki do szampana - DPS - CC Flickr
Fot. DPS (CC Flickr)

Spis treści:

    Według sygnatariuszy petycji nie powinno się promować alkoholu podczas dorocznej uroczystości, na której są także nieletni sportowcy. 

    Prezydent zaproponował rozwiązanie pośrednie, które uwzględnia zarówno głosy wnioskodawców, jak i charakter samego wydarzenia - mówi rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gnieźnie Monika Fifer.

    Alkohol pozostanie na gali sportu, konsultowaliśmy to też ze środowiskiem sportowym, jednak podczas najbliższej gali sportu w przyszłym roku zapytamy gości z każdego stolika czy życzą sobie, aby taki alkohol na stole był. Alkohol nie jest kupowany z funduszy urzędu miejskiego, ale jest fundowany przez sponsorów. Jeśli ktoś nie będzie sobie życzył alkoholu na stole, to go nie będzie.

    Prezydent Gniezna zaznaczył, że organizowana od 20 lat gala sportu w Gnieźnie wzorowana jest na prestiżowych wydarzeniach, takich jak Gala Mistrzów Sportu, gdzie tego typu ograniczenia również nie funkcjonują.

    https://radiopoznan.fm/n/44KwaL
    KOMENTARZE 0