NA ANTENIE: Lechowe historie
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Emocje wokół wyburzenia pasażu. Inwestor odpowiada na zarzuty

Publikacja: 20.04.2026 g.11:31  Aktualizacja: 20.04.2026 g.14:27 Krzysztof Polasik
Poznań
W tym roku market będzie otwarty, a pasaż tylko częściowo rozebrany. Znamy stanowisko spółki odpowiedzialnej za wyburzenie centrum handlowego przy ulicy Opieńskiego w Poznaniu. W niedzielę informowaliśmy o rozpoczęciu prac. Przeciwko budowie osiedla w miejscu centrum handlowego są osiedlowi radni.
rozbiórka pasaż opieńskiego - Wojtek Wardejn  - Radio Poznań
Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    Trwa demontaż ramp prowadzących na nieużywany parking samochodowy na dachu pasażu. Obawy mieszkańców wzbudziło rozpoczęcie prac w sobotę o godzinie 22. Jak przekazał Radiu Poznań rzecznik prasowy odpowiedzialnej za prace firmy Archicom Radosław Górecki, taką porę wybrano, żeby roboty nie były uciążliwe dla klientów.

    Robotnicy przerwali prace z powodu reakcji radnych, jak twierdzi przedstawiciel spółki: "w związku z narastającym napięciem". Samo prowadzenie rozbiórki ma nie zakłócać działania pasażu.

    Inwestor planuje rozpocząć burzenie części budynku z lokalami w czerwcu, kiedy skończą się umowy najemców, jednak sklep Kaufland pozostanie otwarty do końca roku.

    Przedstawiciel spółki zapewnia, że rozbierane rampy są żelbetowe, a więc wbrew obawom radnych nie ma w nich azbestu.

    Jak podkreśla rzecznik prasowy Archicomu, firma posiada prawomocne pozwolenie na rozbiórkę.

    Rozumiemy, że wygaszanie działalności centrum handlowego i jego rozbiórka budzą emocje. Cały proces i dalsze działania są i będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa

    - napisał Radosław Górecki.

    Czytaj także: Ruszyła rozbiórka pasażu na Piątkowie. Radni oburzeni ekspresowym tempem prac

    https://radiopoznan.fm/n/lGF8BS
    KOMENTARZE 0