NA ANTENIE: Serwis informacyjny
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Inwestycja odporna na pogodę. Kostrzyn chowa Orlika pod dach

Publikacja: 13.04.2026 g.12:50  Aktualizacja: 13.04.2026 g.12:56 Grzegorz Ługawiak
Poznań
Wyremontowali Orlika po 15 latach. W Kostrzynie z udziałem ministra sportu i turystyki otwarto po rewitalizacji kompleks boisk przy ulicy Powstańców Wielkopolskich.
otwarcie orlika kostrzyn - Grzegorz Ługawiak
Fot. Grzegorz Ługawiak

Spis treści:

    Najważniejsza zmiana to zadaszenie Orlika, który został przykryty namiotem na metalowym stelażu.

    "Wartość projektu to prawie 5 mln złotych" - mówi burmistrz Kostrzyna Szymon Matysek.

    Zyskaliśmy też bardzo ważny, kolejny element, szatnie, bo dotychczas przy tym starym kompleksie były dwie, teraz mamy cztery, więc też na pewno logistycznie łatwiej będzie nam tutaj organizować i optymalizować jakby możliwość korzystania z tego obiektu

    - mówi Matysek.

    Z budżetu ministerstwa sportu Kostrzyn dostał na inwestycję prawie 3 mln złotych.

    "To 71 Orlik wyremontowany w Wielkopolsce" - mówi szef resortu Jakub Rutnicki.

    Wszystkich Orlików w Wielkopolsce mamy 300, w Polsce mamy 2600, a już w tej chwili, w całym etapie remontowym jest 1300 obiektów. To jest imponujący plac budowy. Nie ma takiego państwa w Europie, które w jednym momencie realizowałoby tyle inwestycji

    - mówi Rutnicki.

    Ministerstwo sportu i turystki realizuje także program budowy 100 Orłów - pełnowymiarowych boisk piłkarskich za ponad 200 mln złotych. Taki obiekt w grudniu oddano do użytku w Obornikach Wielkopolskich.

    https://radiopoznan.fm/n/hQKrJz
    KOMENTARZE 0